Ψάξε τώρα

Ασκούμενη/ος δικηγόρος στο δικηγορικό γραφείο Α. Γεωργίου

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#AG56811
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση / Πρακτική Άσκηση

Καθώς η ομάδα μας διευρύνεται, αναζητούμε μία ή έναν ασκούμενη/ο δικηγόρο που να ακολουθεί τις αξίες και την ατμόσφαιρα του γραφείου μας, διαθέτοντας τα προσόντα και τις δεξιότητες που θα τραβήξουν την προσοχή μας και θα κερδίσουν την εμπιστοσύνη μας. Ενδιαφερόμαστε συγκεκριμένα για υποψηφίους που εμφανίζουν χαρακτηριστικά όπως η αίσθηση του χιούμορ, η ταπεινότητα, η ενεργός συμμετοχή και η δυνατότητα να διαπρέψουν. Επιπλέον, ικανότητες στην τεχνολογία, το μάρκετινγκ και το επιχειρηματικό δαιμόνιο, καθώς και η ικανότητα να ηγείται της επιχειρηματικής ανάπτυξης, θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα.

Αρμοδιότητες:

Υπό την επίβλεψη των δικηγόρων του Γραφείου, η/ο επιλεγμένη/ος υποψήφια/ος θα δημιουργεί νομικά έγγραφα και άλλα σχετικά έγγραφα. Επιπλέον, θα διεξάγει ενδελεχή έρευνα σχετικά με τους τοπικούς και διεθνείς νόμους και κανονισμούς. Η/Ο ασκούμενη/ος δικηγόρος θα έχει επίσης την ευκαιρία να συνοδεύει τους ανώτερους δικηγόρους σε δικαστικές διαδικασίες, να λαμβάνει καθοδήγηση στην πορεία και θα πρέπει να εκπληρώνει οποιεσδήποτε άλλες αρμοδιότητες του ανατεθούν.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο νομικής (LLB)
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στη νομική επιστήμη (LLM ή/LPC/BVC) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας, τόσο γραπτά όσο και προφορικά. Πρόσθετες γλώσσες αποτελούν πλεονέκτημα.
  • Άριστη χρήση Microsoft Office

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα να εργάζεται τόσο ανεξάρτητα όσο και ως μέλος μιας ομάδας
  • Οργανωτικές ικανότητες, ικανότητα εργασίας υπό πίεση και αποτελεσματικής διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Εμπιστευτικότητα, επαγγελματισμός, ισχυρή εργασιακή ηθική και αξιοπιστία

Πακέτο αμοιβών:

Οι ασκούμενες και ασκούμενοι δικηγόροι στο Δικηγορικό Γραφείο Α. Γεωργίου δικαιούνται να υποβάλουν αίτηση για μηνιαίο εκπαιδευτικό επίδομα σύμφωνα με το έργο "Υλοποίηση Πρακτικής Άσκησης για Νέες/Νέους Πτυχιούχους Νομικής - THALIA 2021-2027" που διαχειρίζεται ο Παγκύπριος Δικηγορικός Σύλλογος. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο Σχέδιο επιδότησης ασκούμενων δικηγόρων.

Αιτήσεις:

Εάν πιστεύετε ότι διαθέτετε τα απαραίτητα προσόντα, παρακαλείστε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο hr@ageorgioulaw.com, το αργότερο μέχρι τη Παρασκευή, 25 Αυγούστου 2023.

Επισημαίνεται ότι μόνο οι επιτυχούσες/όντες υποψήφιοι θα ειδοποιηθούν σχετικά με τη θέση αυτή. Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με απόλυτη εχεμύθεια.

Το δικηγορικό γραφείο A. Γεωργίου προωθεί τη διαφορετικότητα, την ισότητα και την εξάλειψη κάθε μορφής διάκρισης, προκειμένου να παρέχει ένα δίκαιο, ασφαλές και ευχάριστο περιβάλλον όπου όλες και όλοι οι εργαζόμενοι, εντός και πέραν των πολλαπλών ταυτοτήτων τους, θα αισθάνονται ότι υποστηρίζονται τόσο στην επαγγελματική όσο και στην προσωπική τους ανάπτυξη. Ως εκ τούτου, επιδιώκει να δημιουργήσει τις κατάλληλες συνθήκες που ενθαρρύνουν και σέβονται τη διαφορετικότητα, ενώ διασφαλίζει την αξιοπρέπεια, τόσο στον εργασιακό χώρο όσο και στην κοινωνία ευρύτερα.

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;