Ψάξε τώρα

Λειτουργός Υποδοχής (Reception Officer)

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#IM59438
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η IMH ζητά να προσλάβει:

Λειτουργό Υποδοχής (ReceptionOfficer)

Καθήκοντα:

  • Παρέχει γραφειακή υποστήριξη στο τμήμα λειτουργιών, συμπεριλαμβανομένων επεξεργασίας διαφόρων κειμένων, καταχώρησης δεδομένων και διεξαγωγής έρευνας στο διαδίκτυο
  • Διαχειρίζεται το τηλεφωνικό σύστημα της εταιρείας
  • Υποδέχεται πελάτες και συνεργάτες της εταιρείας και τους κατευθύνει στα αρμόδια στελέχη
  • Απευθύνεται γρήγορα και αποτελεσματικά σε πολλαπλές κλήσεις και μεταφέρει τις κλήσεις στα κατάλληλα άτομα
  • Καταγράφει και διανέμει εισερχόμενα μηνύματα προς τα στελέχη της εταιρείας
  • Ελέγχει, ταξινομεί και προωθεί την εισερχόμενη και εξερχόμενη αλληλογραφία της εταιρείας
  • Προγραμματίζει και επιβεβαιώνει ραντεβού
  • Διαχειρίζεται το πρόγραμμα του γενικού διευθυντή και του διευθύνοντος συμβούλου
  • Ετοιμάζει τους χώρους συναντήσεων για τις συναντήσεις
  • Διαχειρίζεται το σύστημα κρατήσεων των χώρων συναντήσεων της εταιρείας
  • Άλλα συναφή καθήκοντα

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Δίπλωμα/Πτυχίο γραμματειακών σπουδών ή άλλο συναφή κλάδο
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Word, Excel, PowerPoint)
  • Εξαιρετικές Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Επαγγελματική παρουσία
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Καλές οργανωτικές δεξιότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Ομαδικότητα
  • Εχεμύθεια
  • Πείρα σε σχετικό αντικείμενο θεωρείται επιπρόσθετο προσόν

Απολαβές:

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Βιογραφικό Σημείωμα και πληροφορίες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα και καλυπτικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.com με την ένδειξη «Reception23», μέχρι τις 13 Οκτωβρίου 2023.

Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com