Ψάξε τώρα

Ανειδίκευτοι/ες Λιμενεργάτες/τριες

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#MC63592
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η Manpower Cyprus, για λογαριασμό πελάτη της, μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες Ναυτιλίας, επιθυμεί να ενδυναμώσει την ομάδα της με ελληνόφωνους Ανειδίκευτους/ες Λιμενεργάτες/τριες με έδρα την Λεμεσό.

Καθήκοντα Υποψηφίου/ας:

  • Να παρέχει βοήθεια στην ομάδα καβοδεσίας όπως απαιτείται προς τα σκάφη άφιξης και αναχώρησης ούτως ώστε να διασφαλίζει την ασφαλή μετακίνησή του/της
  • Να χρησιμοποιεί αποτελεσματικά τον ασύρματο εξοπλισμό VHF για λήψη και μετάδοση πληροφοριών
  • Να ενεργεί σύμφωνα με τις οδηγίες του Επιστάτη καβοδεσίας και/ή του Κυβερνήτη του σκάφους
  • Να ακολουθεί το πρόγραμμα εργασίας διασφαλίζοντας την παρουσία του/της στο χώρο εργασίας του/της ανά πάσα στιγμή
  • Να εκτελεί οποιαδήποτε καθήκοντα γενικών εργασιών στην ξηρά ή στο πλοίο, όπως καθαρισμός και βάψιμο
  • Να εκτελεί άμεσα οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του/της ζητήσει ο Υπεύθυνος του/της
  • Να ακολουθεί και να εφαρμόζει διαδικασίες υγείας, ασφάλειας, περιβάλλοντος και ποιότητας σύμφωνα με τα πρότυπα της P&O Maritime

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απολυτήριο Λυκείου ή άλλης ανώτερης σχολής
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής γλώσσας, γραπτώς και προφορικώς
  • Λευκό ποινικό μητρώο
  • Πιστοποιητικό Εκπαίδευσης Βασικής Ασφάλειας (Basic Safety Training) αναγνωρισμένο από το Υφυπουργείο Ναυτιλίας το οποίο μπορεί να αποκτηθεί και μετά την έναρξη εργοδότησης
  • Κυπριακό ναυτικό φυλλάδιο το οποίο μπορεί να αποκτηθεί και μετά την έναρξη εργοδότησης
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογο εργασιακό περιβάλλον θα θεωρηθεί προτέρημα
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας θα θεωρηθεί προτέρημα
  • Ικανότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες, μέρα και βράδυ
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα να εργάζεται ανεξάρτητα καθώς και ως μέλος ομάδας
  • Ικανότητα προσαρμογής σε ένα μεταβαλλόμενο και απαιτητικό περιβάλλον
  • Ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση σε περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης και υπό αυστηρές προθεσμίες

Ωφελήματα:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ιατρική ασφάλιση για όλα τα μέλη της οικογένειας
  • 13ος μισθός
  • Ετήσιο μπόνους με βάση την απόδοση
  • Ταμείο προνοίας
  • Ευκαιρίες κατάρτισης

Αιτήσεις:

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους στη διεύθυνση careers@manpower.com.cy

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής διαχείρισης. Θα ειδοποιηθούν μόνο τα άτομα που θα επιλεγούν για προσωπική συνέντευξη