Ψάξε τώρα

Wordpress Web Developer & Web Technologies Expert

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#TI69746
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η Trust Insurance στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, ζητεί να προσλάβει Wordpress Web Developer & Web Technologies Expert στα Κεντρικά της Γραφεία στη Λευκωσία.

Η Trust International Insurance Company (Cyprus) Ltd, είναι μια από τις ηγέτιδες ασφαλιστικές εταιρείες γενικού κλάδου στην Κύπρο. Αποτελεί ένα σύγχρονο και δυναμικό Οργανισμό που ανταποκρίνεται αποτελεσματικά στις μεταβαλλόμενες συνθήκες της αγοράς δίνοντας έμφαση στην ανάπτυξη καινοτόμων προϊόντων και υπηρεσιών.

Τρεις συνεχόμενες φορές πιστοποιημένη ως Platinum Employer από το Διεθνή Οργανισμό Investors In People (2017, 2020 & 2023) και δύο φορές βραβευμένη ως Platinum Employer of the Year (2017 & 2023), η Trust καθίσταται ανάμεσα στους καλύτερους εργοδότες παγκοσμίως. Η μοναδική εταιρεία που λαμβάνει τέτοια διάκριση στη Κύπρο.

Η συνεχής διατήρηση των κριτηρίων διάκρισης, μεταφράζεται σε ευκαιρίες καριέρας για όσους/όσες επιδιώκουν γρήγορη ανέλιξη και είναι πρόθυμοι/ες να επενδύσουν στο μέλλον τους.

Καθήκοντα

  • Δημιουργία, διαχείριση και ενημέρωση ιστοσελίδων (κατά προτίμηση Wordpress)
  • Διαχείριση και συντήρηση web hosting
  • Εφαρμογή και λειτουργία web technologies
  • Δημιουργία, διαχείριση και ενημέρωση λογαριασμών Social Media
  • Παραγωγή Δημιουργικού υλικού και στήσιμο διαφημιστικών εκστρατειών σε Google & SM
  • Υποστήριξη εργασιών του τμήματος Μάρκετινγκ

Προσόντα

  • Πτυχίο πανεπιστημίου/κολλεγίου σε Web Development, Computer Science ή σε συναφή τομέα
  • 3 έτη σχετική εμπειρία στην ανάπτυξη ιστοσελίδων
  • Άριστη γνώση Wordpress και πλατφόρμες CMS
  • Άριστη γνώση Digital Marketing (Google, Social Media, etc.)
  • Άριστη γνώση της εμπειρίας των χρηστών του διαδικτύου (web user experience)
  • Καλή κατανόηση των αρχών βελτιστοποίησης μηχανών αναζήτησης
  • Υψηλό επίπεδο αυτοοργάνωσης, δημιουργικότητας, υπευθυνότητας και επιθυμία για μάθηση και ανάπτυξη
  • Άριστη προφορική και γραπτή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας

Παρακαλώ στείλτε το Βιογραφικό σας σημείωμα στο email careers@trustcyprusinsurance.com

Σημειώστε την θέση για την οποία υποβάλετε την αίτηση σας. Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι επικρατέστεροι/ες υποψήφιοι/ες θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρως εμπιστευτικού χειρισμού.