Ψάξε τώρα

Commercial Manager / Коммерческий менеджер

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#PW71624
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Join our team at Punin Group as a Commercial Property Manager, where you will oversee strategic management and operations of our commercial and residential properties. This position offers a compelling opportunity to lead tenant selection, negotiate lease agreements, and optimize the performance of our real estate assets for maximum profitability and market competitiveness.

Responsibilities:

  • Selecting tenants and partners for the Group's commercial properties
  • Conducting negotiations, concluding premises rental agreements
  • Communication with tenants, monitoring rent and service charge payments, resolving tenant issues
  • Organizing the search, purchase, and sale of real estate properties
  • Managing the Group's residential properties on online platforms such as Airbnb, Booking, Tripadvisor, Expedia, etc
  • Organizing advertising campaigns for the Group's real estate available for rent or sale

Requirements:

  • Specialized education in marketing and business
  • Minimum of 3 years of successful work experience in commercial real estate operations
  • Strong understanding of the Limassol real estate market, including pricing, trends, construction forecasts, property commissioning, and competitor analysis
  • Excellent communication skills with proven experience in negotiating leases, sales, and partnerships
  • Valid driver's license (personal transportation is advantageous)

Nice to Have:

  • Experience with property management software
  • Knowledge of additional languages (e.g., Greek, Russian)

What we offer:

  • Competitive salary and benefits package
  • Opportunities for career growth and professional development
  • The chance to make a significant impact on the company's growth

Join our team and start your path to success with us!

Apply via our website: https://puningroup.com/vacancies
HR emal: recruiter3.hr@puningroup.com
HR Telegram: @olgachristou

Присоединяйтесь к нашей команде в компании Punin Group в качестве Коммерческого менеджера, где вы будете играть ключевую роль в управлении нашими коммерческими и жилыми объектами. Эта должность предлагает уникальную возможность управлять подбором арендаторов, ведением переговоров по аренде, и оптимизацией работы наших недвижимостей для максимизации прибыли и укрепления конкурентоспособности на рынке.

Обязанности:

  • Подбор арендаторов и партнеров на коммерческие объекты Группы
  • Проведение переговоров и заключение договоров аренды помещений
  • Взаимодействие с арендаторами, контроль за оплатой арендной платы и сервисных платежей, решение возникающих вопросов
  • Организация поиска, покупки и продажи недвижимости
  • Управление жилыми объектами Группы на онлайн-платформах Airbnb, Booking, Tripadvisor, Expedia и других
  • Организация рекламных кампаний для предложений недвижимости Группы на аренду или продажу

Требования:

  • Специализированное образование в области маркетинга и бизнеса
  • Опыт успешной работы в коммерческой эксплуатации недвижимости не менее 3-х лет
  • Глубокие знания рынка недвижимости в Лимасоле, включая цены, тренды, прогнозы на строительство и ввод объектов в эксплуатацию, анализ конкурентов
  • Сильные коммуникационные навыки с доказанным опытом ведения переговоров по аренде, продаже и партнерству в сфере недвижимости.
  • Наличие водительских прав (личный транспорт является преимуществом)

Желательно иметь:

  • Опыт работы с программным обеспечением для управления недвижимостью
  • Знание дополнительных языков (например, греческого, русского)

Что мы предлагаем:

  • Конкурентная заработная плата и социальный пакет
  • Возможности карьерного роста и профессионального развития
  • Возможность внести значительный вклад в рост компании

Присоединяйтесь к нашей команде и начните свой путь к успеху с нами!