Ψάξε τώρα

Kτηνίατρος

#AP71958
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
AP PET PEOPLE LTD

H Pet People Cyprus αναζητά έναν αφοσιωμένο και συμπονετικό Κτηνίατρο για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Ο ιδανικός υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την παροχή υψηλής ποιότητας ιατρικής φροντίδας σε διάφορα κατοικίδια ζώα, συμπεριλαμβανομένων σκύλων, γατών και μικρών ζώων. Θα συνεργαστείτε στενά με την ομάδα επαγγελματιών μας για να διαγνώσετε, να θεραπεύσετε και να προλάβετε ασθένειες, εξασφαλίζοντας την υγεία και την ευημερία των ζώων των πελατών μας.

Κύριες Αρμοδιότητες

- Εκτέλεση ρουτίνας και σύνθετων ιατρικών διαδικασιών, συμπεριλαμβανομένων χειρουργείων, εμβολιασμών και οδοντιατρικής φροντίδας.

- Διάγνωση και θεραπεία μιας ευρείας γκάμας προβλημάτων υγείας σε κατοικίδια ζώα.

- Παροχή συμβουλών και εκπαίδευσης στους ιδιοκτήτες κατοικίδιων για τη σωστή φροντίδα, τη διατροφή και τα προληπτικά μέτρα υγείας.

- Διατήρηση ακριβών και λεπτομερών αρχείων για το ιστορικό, τις θεραπείες και την πρόοδο των ασθενών.

- Συνεργασία με τους βοηθούς κτηνιάτρων και το υπόλοιπο προσωπικό για την εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της κλινικής.

- Παρακολούθηση των τελευταίων εξελίξεων και πρακτικών στον τομέα της κτηνιατρικής.

Προσόντα

- Πτυχίο Κτηνιατρικής από αναγνωρισμένο ίδρυμα.

- Έγκυρη άδεια άσκησης του επαγγέλματος στην Κύπρο.

- Εμπειρία στη μικρή ζωική ιατρική και χειρουργική.

- Ισχυρές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.

- Ικανότητα εργασίας σε ομαδικό περιβάλλον.

- Πάθος για την ευημερία των ζώων και δέσμευση για την παροχή της καλύτερης δυνατής φροντίδας.

Οφέλη

- Ανταγωνιστικός μισθός βάσει εμπειρίας.

- Συνεχείς ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης.

- Υποστηρικτικό και φιλικό εργασιακό περιβάλλον.

- Δυνατότητες επαγγελματικής ανέλιξης.

Πώς να Υποβάλετε Αίτηση;

Στείλτε email στο jobs@petpeoplecyprus.com με ένα αντίγραφο του βιογραφικού σας και μια σύντομη εισαγωγή για το γιατί είστε το επόμενο ιδανικό άτομο για την ομάδα του Pet People!

Think Pets, Think...Pet People