Ψάξε τώρα

Δημοσιογράφος Πλήρους Απασχόλησης στο Strategist

#ST72856
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση / Εξ αποστάσεως
Strategist

Η επιχειρηματική και οικονομική ιστοσελίδα Strategist.cy αναζητά έναν δημιουργικό και δυναμικό δημοσιογράφο πλήρους απασχόλησης για να ενισχύσει την ομάδα μας.

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Σύνταξη ειδησεογραφικών και επιχειρηματικών κειμένων.
  • Διεξαγωγή ρεπορτάζ και συνεντεύξεων.
  • Διαχείριση και οργάνωση της ροής ειδήσεων.
  • Αξιολόγηση και επιμέλεια κειμένων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο στον τομέα της Δημοσιογραφίας από αναγνωρισμένο εκπαιδευτικό ίδρυμα.
  • Ικανότητα σύνταξης και αξιολόγησης ειδησεογραφικού περιεχομένου στα ελληνικά.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών και διαδικτυακών εργαλείων.

Εμπειρία στη δημοσιογραφία θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Αν επιθυμείτε να ενταχθείτε σε μια δυναμική ομάδα με πάθος για την ενημέρωση και την ανάλυση, παρακαλούμε αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση info@strategist.cy