Ψάξε τώρα

Λειτουργοί Λογιστηρίου

#ET72883
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
E.NEOPHYTOU TRADING CO LTD

Η εταιρεία E.Neophytou Trading Co Ltd, η μεγαλύτερη εταιρεία ξηρών καρπών και αποξηραμένων φρούτων στην Κύπρο, ζητά Λειτουργό Λογιστηρίου για τα γραφεία της στην Βιομηχανική περιοχή Ιδαλίου στη Λευκωσία.

Ενδεικτικά Καθήκοντα

  • Διενέργεια λογιστικών εγγραφών και έλεγχος παραστατικών
  • Διαχείριση πιστωτών (Συμφωνία, πληρωμές, κλπ.)
  • Διαχείρηση χρεωστών και πιστωτικής πολιτικής
  • Έλεγχος ταμείων
  • Εργασιακή ενίσχυση σε άλλα πόστα λογιστηρίου, όπως διεκπεραίωση ταμείων, έλεγχος εισπράξεων, έκδοση πιστωτικών, μηνιαίος έλεγχος τιμολογίων, κοστολογήσεις, ελέγχους αποθεμάτων κλπ.
  • Ετοιμασία διάφορων report
  • Οποιαδήποτε άλλα συναφή καθήκοντα ανατεθούν από προϊσταμένους

Προσόντα

  • Απόφοιτος Πανεπιστημίου
  • Κάτοχοι διπλώματος LCCI Λογιστικής ή άλλων συναφή προσόντων
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής γλώσσας και καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση και εργασιακή χρήση προγραμμάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών (MS Office)
  • Εμπειρία σε λογιστήριο εταιρείας FMCG θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώση περιβάλλοντος λογισμικού SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώση χρήσης Microsoft Power BI θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Επιθυμητές Δεξιότητες/Στοιχεία προσωπικότητας

  • Πάθος για άριστο αποτέλεσμα, δυναμικότητα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και μεθοδικότητα
  • Υπευθυνότητα και ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα, εχεμύθεια, αποτελεσματικότητα
  • Οργανωτικό άτομο με καλές δυνατότητες ανάλυσης δεδομένων
  • Ευχάριστη και θετική προσωπικότητα

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα (σημειώνοντας τη θέση για την οποία εκδηλώνεται το ενδιαφέρον) στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού, στην ηλεκτρονική διεύθυνση, όπως πιο κάτω, το αργότερο μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2024.

Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού

E. Neophytou Trading Co Ltd

Τρικώμου 5, Βιομ. Περιοχή Ιδαλίου, Τ.Κ. 2540, Λευκωσία

Τηλ.: 22433685 Email: hr@serano.com.cy

Website: www.serano.com.cy

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Θα ειδοποιηθούν μόνο τα άτομα που θα επιλεγούν για προσωπική συνέντευξη.

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ E.NEOPHYTOU TRADING CO LTD ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΙΣΩΝ ΕΥΚΑΙΡΙΩΝ.