Ψάξε τώρα

Γραμματέας

#PM73258
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
PAVLIDES MARBLE

Καθήκοντα:

  • Σύνταξη και έκδοση τιμολογίων για προϊόντα ή υπηρεσίες που παρέχονται στους πελάτες, σύμφωνα με τις συμφωνίες και τις συμβάσεις.
  • Έλεγχος για την ακρίβεια των στοιχείων που περιλαμβάνονται στα τιμολόγια, όπως ποσότητες, τιμές, φόροι και συνολικά ποσά.
  • Εγγραφή των τιμολογίων στο λογιστικό σύστημα της επιχείρησης, για την παρακολούθηση των πληρωμών και των εισπράξεων.
  • Διαχείριση και παρακολούθηση των πληρωμών και των εισπράξεων που σχετίζονται με τα τιμολόγια, για την αποφυγή καθυστερήσεων και λαθών.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για την επίλυση προβλημάτων που σχετίζονται με τιμολόγια, όπως ερωτήσεις ή διαφορές.
  • Διασφάλιση ότι τα τιμολόγια συμμορφώνονται με τις ισχύουσες φορολογικές και λογιστικές διατάξεις.
  • Καταγραφή και αρχειοθέτηση των τιμολογίων για μελλοντική αναφορά και έλεγχο, σύμφωνα με τους κανονισμούς της επιχείρησης και της νομοθεσίας.
  • Ενημέρωση των τιμοκαταλόγων και των τιμών των προϊόντων ή υπηρεσιών, αν υπάρχουν αλλαγές.
  • Παροχή γενικής διοικητικής υποστήριξης, όπως διαχείριση αλληλογραφίας, προγραμματισμός ραντεβού και συντονισμός συναντήσεων.
  • Διατήρηση και αρχειοθέτηση σημαντικών εγγράφων και αρχείων, είτε σε φυσική μορφή είτε ηλεκτρονικά.
  • Απάντηση σε τηλεφωνήματα, διεκπεραίωση ερωτήσεων ή ανακατεύθυνση κλήσεων στους κατάλληλους υπαλλήλους.
  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση επισκεπτών, διαχείριση των εισερχομένων και εξερχομένων αλληλογραφίας.

Προσόντα:

  • Κάτοχος διπλώματος LCCI Higher
  • Πτυχίο στη Λογιστική ή Χρηματοοικονομικά ή άλλο σχετικό κλάδο
  • Άριστη γνώση αγγλικών τόσο στον γραπτό όσο και στον προφορικό λόγο
  • Άριστη γνώση του λογιστικού προγράμματος Eurosoft, E-soft
  • Άριστη γνώση Η/Υ και Microsoft Office
  • Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Εστίαση στο αποτέλεσμα και δυνατότητα επίτευξης στόχων εντός προθεσμιών
  • Ικανότητες ανάλυσης με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα συνεργασίας σε ομαδικό περιβάλλον και διαχείρισης πολλαπλών προτεραιοτήτων
  • Απαραίτητη προηγούμενη πείρα, 2 χρονια, σε ανάλογη θέση

Παρακαλ΄ώ τα βιογραφικά να αποστέλλονται στο accounts@pavlides-marble.com

Job Benefits