Ψάξε τώρα

Παθολόγος

#DR73634
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
DART RECRUITMENT

Εκ μέρους πελάτη μας, ενός αναγνωρισμένου και καταξιωμένου ιατρικού κέντρου στην Κύπρο, αναζητούμε έναν/μία ιατρό ειδικό Παθολόγο. Ο/η υποψήφιος/α θα ενταχθεί σε μια ομάδα επαγγελματιών υγείας και θα έχει την ευθύνη για τη διάγνωση και τη θεραπεία παθολογικών καταστάσεων, καθώς και για την παροχή υψηλής ποιότητας ιατρικών υπηρεσιών στους ασθενείς μας.

Απαιτούμενα Προσόντα:
. Πτυχίο Ιατρικής από αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο.
. Ειδικότητα στην Παθολογία
. Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
. Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες, με την ικανότητα να συζητούν και να εξηγούν ιατρικές καταστάσεις σε ασθενείς και συγγενείς.
. Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας, επιπλέον γνώση άλλων γλωσσών θα θεωρηθεί επιπλέον πλεονέκτημα.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:
. Διεξαγωγή κλινικών εξετάσεων και διαγνώσεων σε ασθενείς με ποικιλία παθολογικών καταστάσεων, χρησιμοποιώντας σύγχρονες διαγνωστικές μεθόδους.
. Ανάπτυξη, εφαρμογή και παρακολούθηση θεραπευτικών πλάνων που ανταποκρίνονται στις ατομικές ανάγκες κάθε ασθενούς.
. Συνεργασία με άλλες ειδικότητες και επαγγελματίες υγείας για την ολιστική φροντίδα των ασθενών και την προαγωγή της γενικής υγείας τους.
. Διασφάλιση της συμμόρφωσης με τις κανονιστικές ρυθμίσεις, τις κλινικές διαδικασίες και τις πολιτικές της κλινικής, προαγωγή της ιατρικής ηθικής και βέλτιστων πρακτικών.

Παροχές:
. Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών με ετήσιες συζητήσιμες απολαβές 50.000€
. 13ος μισθός.
. Ευκαιρίες ανάπτυξης περαιτέρω συνεργασιών
. Παροχή διαμονής
. Παροχή αεροπορικών εισιτηρίων
. Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη.
. Υποστήριξη ενός ευχάριστου και συνεργατικού εργασιακού περιβάλλοντος.

Τέλος, η Dart Recruitment θα είναι συνεχώς δίπλα στο άτομο που θα επιλεχθεί για να τον/την υποστηρίζει σε θέματα καριέρας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους εδώ.