Ψάξε τώρα

Τεχνικός Ιατρικών Μηχανημάτων

#YP73817
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
Ygia Polyclinic Private Hospital Ltd

H Πολυκλινική Υγεία στα πλαίσια επέκτασης και συνεχούς βελτίωσης της ποιότητας των υπηρεσιών της, αναζητά Τεχνικό Ιατρικών Μηχανημάτων.

Καθήκοντα:

  • Εκτελεί ένα ευρύ φάσμα εργασιών οι οποίες αποσκοπούν στην ασφάλεια, την αποδοτικότητα και την απτελεσματικότητα των ιατρικών μηχανημάτων και του βιοιατρικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου (π.χ. προληπτική συντήρηση, επισκευές, εκπαίδευση προσωπικού ως προς την ορθή λειτουργία του μηχανημάτων και του εξοπλισμού, παραλαβή και απογραφή εξοπλισμού και μηχανημάτων, ενημέρωση WEB TMA, Log books, κ.τ.λ.).
  • Διεεργεί καθημερινούς ελέγχους των κτηριακών εγκαταστάσεων για καταγραφή αναγκών.
  • Διατηρεί σύστημα αρχειοθέτησης.
  • Συμμορφώνεται με τους κανονισμούς, οδηγίες και μέτρα ασφαλείας για την πρόληψη και τον έλεγχο εξάπλωσης των μικροβίων στο Νοσοκομείο.
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα της ανατεθούν από το Διευθυντή Τεχνικών Υπηρεσιών ή άλλη αρμόδια προϊστάμενη αρχή.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Δίπλωμα ή πτυχίο στην Βιοιατρική Μηχανική.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος είναι πλεονέκτημα.