Ψάξε τώρα

Ιατρός Ακτινολόγος με Ειδικότητα στον Μαστό

#YP74160
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
Ygia Polyclinic Private Hospital Ltd

H Πολυκλινική Υγεία στην Κύπρο, στα πλαίσια επέκτασης και συνεχούς βελτίωσης της ποιότητας των υπηρεσιών της, αναζητά Ιατρό Ακτινολόγο με Εξειδίκευση στον Μαστό για άμεση πρόσληψη.

Γενικά Καθήκοντα:

  • Χρησιμοποιεί την τεχνολογία ιατρικής απεικόνισης για τη διάγνωση και τη λήψη ιατρικών αποφάσεων για θέματα υγείας των ασθενών

  • Γράφει ιατρικές αναφορές μετά την εξέταση των ασθενών

  • Συνεργάζεται με τους τεχνολόγους για τη σωστή διεκπεραίωση μιας εξέτασης

  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα σχετικά με τη θέση του/της ανατεθούν

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο στην Ιατρική με ειδικότητα στην Ακτινοδιαγνωστική

  • Εγγραφή στο Ιατρικό Συμβούλιο Κύπρου και αναγνώριση ειδικότητας από το Ιατρικό Συμβούλιο Κύπρου

  • Ετήσια άδεια ασκήσεως ιατρικού επαγγέλματος από τον Παγκύπριο Ιατρικό Σύλλογο

  • Όσοι δεν έχουν άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από τον Παγκύπριο Ιατρικό Σύλλογο ή δεν είναι εγγεγραμμένοι στο Ιατρικό Συμβούλιο Κύπρου θα πρέπει να πληρούν τις προϋποθέσεις για να εγγραφούν

  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας στο γραπτό και προφορικό λόγο

  • Πολύ καλή γνώση/ χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών