Ψάξε τώρα

Υπευθυνος Τεχνικού Τμήματος/Chief Engineer

#GC74541
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
Golden Coast Beach Hotel

Το Ξενοδοχείο GoldenCoast, το οποίο βρίσκεται στον Πρωταρά της Κύπρου, ζητά να προσλάβει Υπεύθυνο Τεχνικού Τμήματος/ChiefEngineer

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:

  • Υπεύθυνος για τη διαχείριση και την επιτήρηση της συντήρησης και επισκευής όλων των εγκαταστάσεων του ξενοδοχείου, συμπεριλαμβανομένων των δωματίων των επισκεπτών, των κοινών χώρων και των χώρων υπηρεσίας.
  • Υπεύθυνος να προβλέπει, να επιβλέπει, να συντονίζει και να διευθύνει όλες τις λειτουργίες του τεχνικού τμήματος, προκειμένου να ελαχιστοποιήσει τις βλάβες, να συντηρείται κανονικά ο τεχνικός εξοπλισμός του ξενοδοχείου και να επιβλέπει τα εξωτερικά συνεργεία στα οποία ανατίθενται έργα στο ξενοδοχείο διασφαλίζοντας την ορθή περάτωση τους.
  • Υπεύθυνος για την ομαλή λειτουργία όλων των τεχνικών εγκαταστάσεων και κήπων του ξενοδοχείου, και για την εφαρμογή του συστήματος Pest Control σε συνεργασία με εξωτερικό εγκεκριμένο συνεργάτη.
  • Ελέγχει και βεβαιώνεται για την εύρυθμη λειτουργία όλων των τεχνικών εγκαταστάσεων του ξενοδοχείου, όπως ηλεκτρολογικών, μηχανολογικών, υδραυλικών, κλιματισμού, ανελκυστήρων, πισίνας, εξοπλισμού κουζίνας, συστήματος πυρανίχνευσης, τηλεφωνικού συστήματος, συστήματος τηλεόρασης, αρδευτικών και άλλου τεχνικού ακίνητου και κινητού εξοπλισμού όλων των τμημάτων.
  • Κατά τη διάρκεια των προγραμματισμένων ανακαινίσεων του ξενοδοχείου, είναι υπεύθυνος για τον έλεγχο των εξωτερικών συνεργείων, την καθοδήγησή τους για την εκτέλεση του έργου που έχουν αναλάβει και τον έλεγχο παράδοσης αυτού.
  • Συντάσσει αναφορές και εισηγείται εργασίες συντήρησης που πρέπει να πραγματοποιηθούν. Συμβουλεύει τη Διεύθυνση για όλα τα τεχνικά θέματα, προβλήματα, τεχνικές λύσεις, βελτιώσεις και αλλαγές που εγείρονται και υιοθετεί τις βέλτιστες τεχνικές λύσεις στην επίλυση προβλημάτων.
  • Τηρεί αρχείο με στοιχεία συστηματικής συντήρησης του εκάστοτε μηχανήματος και καταγράφει κάθε επισκευή, βλάβη, συντήρηση.
  • Διεξάγει καθημερινά επιθεωρήσεις του κτιρίου και των εγκαταστάσεων προκείμενου να διαπιστώνει την ασφαλή και αποδοτική λειτουργία τους.
  • Παρακολουθεί την πορεία απόδοσης του προσωπικού, την επαγγελματική αμφίεση και συμπεριφορά τους, αξιολογεί, καθοδηγεί και διαμορφώνει πλάνο ανάπτυξης των εργαζομένων βάσει εκπαιδευτικών αναγκών και εξασφαλίζει σε συνεργασία με τον Διευθυντή Ανθρώπινου Δυναμικού την παροχή της κατάλληλης κατάρτισης έτσι ώστε τα άτομα που ηγείται να βελτιώνονται συνεχώς.

Προσόντα και Εμπειρία:

  • Απόφοιτος σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών – Ανώτατης Εκπαίδευσης