Find a Job

Hope For Children - Κοινωνικός Λειτουργός

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#CA14163
Type: Full time

Θέση: Κοινωνικός Λειτουργός

Ο Διεθνής, Ανθρωπιστικός και Ανεξάρτητος Οργανισμός “Hope For Children” CRC Policy Center ψάχνει για εγγεγραμμένο Κοινωνικό Λειτουργό στη Λεμεσό με πείρα τουλάχιστον ενός έτους, για να εργαστεί στο Παγκύπριο πρόγραμμα ανάδοχων οικογενειών που υλοποιεί ο Οργανισμός σε συνεργασία και με τη χρηματοδότηση των Υπηρεσιών Κοινωνικής Ευημερίας.

Προσόντα:

Οι υποψήφιοι πρέπει να είναι σε θέση να εφαρμόσουν τις γνώσεις και τις δεξιότητές τους σε διάφορα επίπεδα:

  • Πτυχίο στη Κοινωνική Εργασία (μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Προηγούμενη πείρα ενός έτους τουλάχιστον
  • Άριστη γνώση της αγγλικής και της ελληνικής γλώσσας, τόσο γραπτώς όσο και προφορικώς
  • Εγγραφή στο μητρώο Κοινωνικών Λειτουργών Κύπρου
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητες
  • Άριστη γνώση Η/Υ και λογισμικού Microsoft Office
  • Κατοχή άδειας οδήγησης
  • Επικοινωνιακά προσόντα και ομαδικό πνεύμα

Καθήκοντα:

  • Εμπλοκή στο πρόγραμμα ανάδοχων οικογενειών
  • Διεξαγωγή ψυχο-κοινωνικής αξιολόγησης υποψήφιων ανάδοχων οικογενειών και κατ’ οίκον επισκέψεις (και εκτός επαρχίας)
  • Εκπαιδεύσεις στους υποψήφιους ανάδοχους γονείς
  • Συμμετοχή σε δράσεις για ευαισθητοποίηση του κοινού σε σχέση με την αναδοχή
  • Διοικητικά καθήκοντα
  • Οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα που θα του/της ανατεθούν

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι παρακαλούντε όπως υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο ηλ. ταχυδρομείο jobs@uncrcpc.org μέχρι 7/2/2020. Οι ενδιαφερόμενοι στον τίτλο του ηλεκτρονικού μηνύματος θα πρέπει να χρησιμοποιούν τον κωδικό SWFD2020L.