Find a Job

Πολυδύναμο Κέντρο Τρίτης Ηλικίας η «Ελεούσα του Κύκκου» -

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#CA04424
Type: Full time

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΕΣΕΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΥΠΟΔΟΧΗΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΔΥΝΑΜΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΡΙΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ «Η ΕΛΕΟΥΣΑ ΤΟΥ ΚΥΚΚΟΥ» ΣΤΟ ΠΡΟΔΡΟΜΙ

Το Πολυδύναμο Κέντρο Τρίτης Ηλικίας η «Ελεούσα του Κύκκου»  ανακοινώνει ότι δέχεται αιτήσεις από ενδιαφερόμενους/ες για πλήρωση θέσεων Προσωπικού Υποδοχής.

Προσωπικό Υποδοχής

Απαιτούμενα ακαδημαϊκά – τυπικά προσόντα:

Απολυτήριο λυκείου ή σχολής μέσης εκπαίδευσης της Κύπρου ή της αλλοδαπής.

Πιστοποιημένη γνώση χρήσης Ηλεκτρονικών Υπολογιστών με έμφαση στη διαχείριση προγραμμάτων βάσεων δεδομένων και όλης της σουίτας εφαρμογών του MS Office. Ευχέρεια προφορικού και γραπτού λόγου στα Ελληνικά και πιστοποιημένη γνώση Αγγλικών. Επιθυμητή είναι η ευχέρεια λόγου σε μια ακόμη ξένη γλώσσα (Γαλλικά – Γερμανικά – Ρωσικά κλπ). Επιθυμητή η προηγούμενη εμπειρία εργασίας σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχείο, κλινική, ιατρείο ή νοσηλευτικό ίδρυμα.

Επιθυμητή τους η εξοικείωση με τους ιδιαιτερότητες τους 3ης ηλικίας.

Η εργασία αφορά τόσο σε πλήρη όσο και σε μερική απασχόληση, σε βάρδιες των 8ωρών συμπεριλαμβανομένων και Κυριακών.

Η μισθοδοσία γίνεται σύμφωνα με το περί Κατώτατων Μισθών Διάταγμα του 2012, και το ύψος του μισθού ανέρχεται στα €870 ακαθάριστα. Μετά από 6μηνη συνεχή περίοδο απασχόλησης στον ίδιο εργοδότη θα διαμορφωθεί στα €924 ακαθάριστα

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

Πέραν των τυπικών προσόντων οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν:

  1. Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπομονή και διάθεση για προσφορά στο συνάνθρωπο, λαμβάνοντας υπ’ όψη τους ιδιαιτερότητες τους 3ης ηλικίας.
  2. Την απαραίτητα ταχύτητα σκέψης και την δυνατότητα να παραμένουν ψύχραιμοι σε καταστάσεις συναισθηματικής φόρτισης.
  3. Την κριτική ικανότητα να ιεραρχούν τη σοβαρότητα των όσων διαδραματίζονται γύρω τους.
  4. Οργανωτικές ικανότητες, προσοχή στη λεπτομέρεια και την δυνατότητα να ακολουθούν με ακρίβεια τους οδηγίες που θα τους δίδονται.

Ενδεικτικά καθήκοντα θέσης:

  • Σημείο πρώτης επαφής των επισκεπτών με το Κέντρο.
  • Εποπτεύει την κεντρική είσοδο – έξοδο του Κέντρου και πραγματοποιεί τον απαραίτητο έλεγχο ταυτότητας όσων επισκέπτονται το Κέντρο.
  • Εποπτεύει τη περίμετρο του κτηρίου και επιτηρεί τα συστήματα κάμερας – κλήσης ασθενούς και πυρασφάλειας.
  • Ενημερώνει το βιβλίο επισκεπτών.
  • Χειρίζεται το τηλεφωνικό κέντρο, απαντά στις ερωτήσεις των ενδιαφερόμενων για το κέντρο και τις υπηρεσίες του και κατευθύνει την κλήση ανάλογα.
  • Διαχειρίζεται την αλληλογραφία του Κέντρου, ενημερώνει τη βάση δεδομένων των φιλοξενούμενων και οποιοδήποτε άλλο σχετικό έγγραφο ανατεθεί.
  • Παραλαμβάνει κατά την απουσία του Διευθυντού, τυχόν τιμολόγια που θα έρθουν στο κέντρο και πραγματοποιεί τον απαραίτητο έλεγχο για την ορθότητα αυτών.
  • Λειτουργεί ως συνδετικός κρίκος ανάμεσα στους συγγενείς των φιλοξενούμενων και όλων των μελών του προσωπικού με τον Διευθυντή του Κέντρου.
  • Μεταφέρει στο σύνολο των συνεργατών και προσωπικού του Κέντρου τις οδηγίες του Διευθυντού και του Ιατρού.
  • Αναλαμβάνει την τηλεφωνική επικοινωνία με τους συγγενείς των φιλοξενούμενων, σύμφωνα με τις οδηγίες του Διευθυντού ή / και του Ιατρού.
  • Παροχή οποιασδήποτε βοήθειας στον Ιατρό και τους υπόλοιπους συνεργάτες του κέντρου προς της καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των φιλοξενουμένων.
  • Παροχή κάθε δυνατής βοήθειας προς τους φιλοξενούμενους του κέντρου σε θέματα επικοινωνίας των επιθυμιών τους / αναγκών τους.
  • Εκτέλεση οποιουδήποτε άλλου καθήκοντος τους ανατεθεί

Επιπρόσθετες πληροφορίες:

Οι υποψήφιοι για την παραπάνω θέση θα πρέπει να διαθέτουν και να προσκομίσουν μαζί με αίτηση τους τα παρακάτω:

  • Αντίγραφα τίτλων σπουδών, απολυτηρίου, σεμιναρίων κλπ.
  • Αποδεικτικά προηγούμενης εργασιακής εμπειρίας εφόσον υπάρχει
  • Μια συστατική επιστολή από προηγούμενο εργοδότη εφόσον υπάρχει
  • Πιστοποιητικό ποινικού μητρώου
  • Ιατρικό πιστοποιητικό, ακτινογραφία θώρακος και γενικές αναλύσεις αίματος που να πιστοποιούν ότι ο/η υποψήφιος δεν πάσχει από κάποιο μεταδοτικό νόσημα.

Τα παραπάνω ιατρικά πιστοποιητικά θα επιστραφούν σε περίπτωση που ο/η υποψήφιος δεν προσληφθεί από το Κέντρο.

Οι αιτήσεις μαζί με τα απαραίτητα πιστοποιητικά θα πρέπει να υποβληθούν σε κλειστό φάκελο στον οποίο να αναφέρεται «Αίτηση για τη θέση Προσωπικού Υποδοχής» και να παραδοθούν στη Γραμματεία του Δήμου Πόλης Χρυσοχούς, το αργότερο μέχρι την Τρίτη 12 Μαρτίου 2019 και ώρα 12:00 μ.μ.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να επικοινωνούν στο τηλ. 26321321.