Find a Job

Lighting Engineer

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#EK58172
Type: Full time

Σας θέλουμε στην Ομάδα μας - LightingEngineer

Ποιοι είμαστε

Είμαστε μια από τις κυριότερες εταιρείες εισαγωγής και διάθεσης φωτιστικών ειδών στην Κύπρο. Με έδρα το ιδιόκτητο κτήριο μας στην περιοχή της Έγκωμης στη Λευκωσία, οι δραστηριότητες μας καλύπτουν τόσο την αγορά των εταιρικών πελατών και μεγάλων έργων όσο και την αγορά των εμπορικών και προσωπικών πελατών. Αντιπροσωπεύουμε μεγάλους και επώνυμους κατασκευαστές φωτιστικών ειδών . Η φιλοσοφία μας βασίζεται στην παροχή φωτιστικών λύσεων με επαγγελματική γνώση και προσωπική εστίαση στις ανάγκες των πελατών μας. Λόγω της ραγδαίας αύξησης των εργασιών μας θέλουμε να ενδυναμώσουμε την ομάδα μας με τις ακόλουθες θέσεις.

Τί ζητούμε

LightingEngineers (2)

Αναζητούμε προσοντούχα στελέχη για να πλαισιώσουν την ομάδα των πωλήσεων και ειδικότερα την ομάδα που καλύπτει τους εταιρικούς πελάτες και τα μεγάλα έργα .

  • Τα άτομα που μας ενδιαφέρουν θα πρέπει:
  • Να είναι κάτοχοι διπλώματος ανωτάτης σχολής στην ηλεκτρολογία ή ηλεκτρονική μηχανική (Bsc Electrical & Electronics Engineering ή Lighting Engineering)
  • Πείρα σε παρόμοια θέση θα θεωρηθεί πλεονέκτημα που θα αντικατοπτρίζεται στο οικονομικό πακέτο.
  • Να έχουν άρτια γνώση ηλεκτρονικού υπολογιστή, των βασικών λογισμικών της Microsoft (Word,Excel,PowerPoint κλπ) καθώς και Autocad.
  • Να γνωρίζουν καλά την αγγλική γλώσσα.
  • Να έχουν την ικανότητα να εργάζονται ως μέλη μιας ομάδας , με επαγγελματισμό και συνέπεια κάτω από αυστηρά χρονοδιαγράμματα που απαιτούνται από την φύση της εργασίας.
  • Κύρια Καθήκοντα της Θέσης :
  • Ετοιμασία εξειδικευμένων τεχνικών προσφορών για την προμήθεια φωτιστικών σωμάτων.
  • Ετοιμασία επαγγελματικών αναλύσεων φωτισμού με την χρήση ειδικών προγραμμάτων (Relux, Dialux) .
  • Επί τόπου παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών και επιβλέψεις εγκαταστάσεων.
  • Συνεργασία με μελετητές, αρχιτέκτονες και εσωτερικούς διακοσμητές.
  • Επικοινωνία και στενή συνεργασία με αντιπροσώπους και προμηθευτές στο εξωτερικό.

Τι προσφέρουμε

Προσφέρουμε ένα ελκυστικό οικονομικό πακέτο προσαρμοσμένο ανάλογα με τα προσόντα του κάθε ενδιαφερομένου. Πάνω απ’ όλα όμως, προσφέρουμε την ευκαιρία να δουλέψετε σε πολλά και ενδιαφέροντα έργα, σε ένα επαγγελματικό περιβάλλον από το οποίο θα αποκομίσετε γνώση, εμπειρία και συνεχή εκπαίδευση.

Αν σας ενδιαφέρουν οι πιο πάνω θέσεις σας παρακαλούμε όπως στείλετε το βιογραφικό σας και μια καλυπτική επιστολή στην ηλεκτρονική διεύθυνση: careers@thelightpoint.com.cyΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2023. Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας.

Μετά την πιο πάνω ημερομηνία θα επικοινωνήσουμε με τους επικρατέστερους υποψηφίους για μια προσωπική γνωριμία και τελική επιλογή.