Find a Job

Μοναδικα Χαμόγελα - Ειδικός Παιδαγωγός

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#CA62079
Type: Full time

Ο Παγκύπριος Σύνδεσμος Σπάνιων Γενετικών Παθήσεων “Μοναδικά Χαμόγελα” προκηρύσσει θέση μερικής απασχόλησης Ειδικού Παιδαγωγού για 7 μήνες από τον Ιανουάριο μέχρι τον Ιούλιο 2024.

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο Ειδικού Παιδαγωγού ή Πτυχίο Νηπιαγωγού ή Δασκάλου και μεταπτυχιακό στην Ειδική Εκπαίδευση
  • Άλλο μεταπτυχιακό θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Εγγραφή στον Παγκύπριο Σύνδεσμο Ειδικών Παιδαγωγών
  • Εμπειρία τουλάχιστον δύο χρόνια είτε στον ιδιωτικό τομέα, είτε στο δημόσιο τομέα
  • Ενδιαφέρον για έρευνα στον τομέα της ειδικής εκπαίδευσης σε παιδιά με σπάνια γενετικά σύνδρομα.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλές διαπροσωπικές ικανότητες
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Ομαδικό πνεύμα

Βασικά καθήκοντα

  • Σχεδιασμός ατομικού προγράμματος εκπαίδευσης
  • Εφαρμογή ατομικού προγράμματος εκπαίδευσης με στόχο τη βελτίωση της μαθησιακής εικόνας του παιδιού
  • Συμμετοχή σε πολυθεματικές συναντήσεις με στόχο το συντονισμό για τη περίπτωση του παιδιού
  • Συνεργασία με άλλους επαγγελματίες που θα συμμετέχουν στη διεπιστημονική ομάδα
  • Στενή συνεργασία με τον Επόπτη Ειδικής Εκπαίδευσης

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν τα ακόλουθα:

  • Επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος
  • Βιογραφικό σημείωμα στο οποίο να φαίνεται η κλινική εμπειρία τους
  • Αποδεικτικά στοιχεία των προσόντων τους
  • Συστατική επιστολή από προηγούμενο εργοδότη ή από το ακαδημαικό ίδρυμα στο οποίο φοιτούσε ο/η υποψήφιος/α
  • Πιστοποιητικό - Αρχείο Καταδικασθέντων για Σεξουαλικά Αδικήματα εναντίον Ανηλίκων (Ν.91(Ι)14)

Το Κέντρο μας βρίσκεται στον Κοτσιάτη και το ωράριο απασχόλησης είναι 14:30 μ.μ. μέχρι 19:30 μ.μ., 20 ώρες την εβδομάδα για 7 μήνες από τον Ιανουάριο μέχρι τον Ιούλιο 2024.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους στο admin@monadikacenter.com.cy το αργότερο μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου 2023. Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής διαχείρισης. Θα ενημερωθούν μόνο τα άτομα που θα επιλεγούν για προσωπική συνέντευξη.