Find a Job

Υπεύθυνος Ξενάγησης & Γευσιγνωσίας (Κωδικός: WINERY/2024-1)

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#OS62892
Type: Full time

Οινοποιείο στην ορεινή επαρχία Λεμεσού θα ήθελε να ενδυναμώσει την ομάδα του με έναν Υπεύθυνο Ξενάγησης & Γευσιγνωσίας

Προσόντα:

  • Βασικές γνώσεις οινογνωσίας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Επικοινωνιακές και Διαπροσωπικές Δεξιότητες
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία και γνώση του αντικειμένου θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Αγάπη για το κρασί

Καθήκοντα:

  • Υποδέχεται και φιλοξενεί επισκέπτες ή ομάδες επισκεπτών, ειδικούς καλεσμένους και συνεργάτες κατά την επίσκεψη τους ή/και την περιοδεία τους στο οινοποιείο και τις εγκαταστάσεις
  • Διενεργεί προγράμματα ξενάγησης συγκεκριμένης διάρκειας, το οποίο περιλαμβάνει παρουσίαση του Οινοποιείου και της ιστορίας του
  • Ενημερώνεται, εμπλουτίζει και εφαρμόζει τις βασικές γνώσεις του, για τον Κυπριακό αμπελώνα και των χαρακτηριστικών του, καθώς και της ιστορίας του Κυπριακού οίνου
  • Ενημερώνεται, εμπλουτίζει και εφαρμόζει τις βασικές γνώσεις οινογνωσίας που κατέχει, και παρουσιάζει τα κρασιά και τις ποικιλίες τους με τον ενδεδειγμένο τρόπο
  • Εφαρμόζει τη διαδικασία οινογνωσίας και γευσιγνωσίας με κρασιά του οινοποιείου, όπως ορίζεται από τη Διεύθυνση
  • Προετοιμασία επισκέψιμου χώρου πριν την άφιξη και μετά την αναχώρηση των επισκεπτών και διασφάλιση ότι είναι πάντα τακτοποιημένοι
  • Προετοιμάζεται για τις παρουσιάσεις, με ετοιμασία ποτηριών, επαρκών ποσοτήτων οίνου, συνοδευτικών, και όποιου εξοπλισμού και μέσων χρειάζεται.
  • Όπου χρειάζεται, συμμετέχει σε εμπορικές εκθέσεις και εκδηλώσεις

Εάν η θέση σας ενδιαφέρει παρακαλούμε όπως αποστείλετε το Βιογραφικό σας στο hr@optimushr.net αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης.