Find a Job

Field Sales Manager

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#AT64950
Type: Full time

Η ArgosyTradingCompanyLtd, θυγατρική της δημόσιας εταιρείας CyprusTradingCorporationPlc, μέλος του Ομίλου CTC που ασχολείται με την εισαγωγή και εμπορία διεθνώς αναγνωρισμένων προϊόντων ευρείας κατανάλωσης, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη FieldSalesManager σε Παγκύπρια βάση.

Γενικά Καθήκοντα και Ευθύνες:

Τα γενικά καθήκοντα και ευθύνες της θέσης περιλαμβάνουν την αύξηση των πωλήσεων και της κερδοφορίας της Εταιρείας μέσα από την αποτελεσματική διαχείριση προϊόντων και πελατών. Οι βασικότεροι τομείς εργασίας είναι:

  • Έρευνα αγοράς και γνώση ανταγωνισμού
  • Διαχείριση νέων προϊόντων, παραγγελιών και αποθεμάτων
  • Παρακολούθηση πωλήσεων
  • Διασφάλιση της έγκαιρης και αποτελεσματικής εφαρμογή προωθητικών ενεργειών
  • Διαπραγμάτευση εμπορικών συμφωνιών
  • Διοικητικά καθήκοντα
  • Αξιολόγηση και ανάπτυξη ανθρώπινου δυναμικού
  • Ποιοτικός έλεγχος με στόχο την ικανοποίηση πελατών
  • Υποβολή Εκθέσεων Προόδου
  • Τήρηση και εφαρμογή διαδικασιών και πολιτικών της Εταιρείας
  • Άριστη συνεργασία με εσωτερικούς και εξωτερικού συνεργάτες

Απαιτούμενα Προσόντα και Δεξιότητες:

  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρίας σε ρόλο πωλήσεων στο τομέα FMCG.
  • Κάτοχος πτυχίου Business Administration/ Marketing ή άλλου συναφούς κλάδου θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση Συστημάτων Πληροφορικής (συγκεκριμένα MS Excel).
  • Ικανότητες οργάνωσης, διαπραγμάτευσης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, εχεμύθεια.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και ομαδικότητα.

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων, συνεχής εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Στα πλαίσια της δέσμευσης μας για προστασία των προσωπικών σας δεδομένων, παρακαλούμε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω της ιστοσελίδας www.ctcgroup.com/careers μέχρι τις 26 Μαρτίου 2024. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί ως υποψήφιος/α για τη συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.