Find a Job

B2B Junior Business Accounts Development

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#PP70227
Type: Full time

Αρμοδιότητες:

· Επικοινωνία με πιθανούς πελάτες, δημιουργία σχέσεων με νέους πελάτες, και διατήρηση σχέσεων με υπάρχοντες πελάτες

· Ανάπτυξη στρατηγικών πωλήσεων και προώθηση/ενημέρωση προϊόντων/υπηρεσιών

· Καταγραφή πληροφοριών πελατών και χρήση CRM συστημάτων

· Συμμετοχή στη δημιουργία προτάσεων και προσφορών

· Ανάλυση αγοράς και ανταγωνισμού για αναγνώριση ευκαιριών

· Παρακολούθηση των στόχων πωλήσεων. Ενεργή συμμετοχή στην επίτευξη των εταιρικών στόχων, και αναφορά προόδου στη διοίκηση

· Εφαρμογή των πολιτικών, διαδικασιών και κανόνων λειτουργίας της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

· Ανάλογη εμπειρία σε θέση ανάπτυξης πελατολογίου ή και πωλήσεων B2B (ιδανικά σε προϊόντα τεχνολογίας) θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.

· Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ιδανικά κατεύθυνσης Marketing, Οικονομικά, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πληροφορικής).

· Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή και διαπραγματευτική δεινότητα.

· Προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.

· Αυτοπαρακίνηση και ενθουσιασμός για την επίτευξη στόχων.

· Ισχυρό ομαδικό πνεύμα και καινοτόμος σκέψη.

· Άριστη χρήση H/Y και προγραμμάτων Microsoft Office.

· Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος).

· Δίπλωμα οδήγησης αυτοκίνητου (Κατηγορία Β).

Η εταιρεία παρέχει:

· Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών.

· Επιπρόσθετες παροχές.

· Διαρκή εκπαίδευση.

· Άριστο περιβάλλον εργασίας.

· Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.