Find a Job

Σύμβουλοι: Πωλήσεων και Εξυπηρέτησης (Shoebox, Καταστήματα Λεμεσού)

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#SH70520
Type: Full time / Part time

Αναζητούμε Σύμβουλους Πωλήσεων και Εξυπηρέτησης πλήρους ή μερικής απασχόλησης που θα παρέχουν συμβουλές και βοήθεια σε πελάτες, έτσι ώστε να ενισχύεται η πιθανότητα πωλήσεων και η εξαιρετική εξυπηρέτηση στα δύο κατάστηματα της Shoebox στη Μέσα Γειτονιά και Παβίλιον στην Λεμεσό . Για τις τοποθεσίες των καταστημάτων πάτε στοhttps://shoebox.com.cy/our-stores/.

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Υποδοχή, εξυπηρέτηση και καθοδήγηση των πελατών για τη σωστή επιλογή των προϊόντων με βάση τις ανάγκες τους.
  • Δημιουργία εικόνας επαγγελματισμού, αποτελεσματικότητας και ευγένειας σε όλες τις επαφές με τους πελάτες και συναδέλφους.
  • Ανάπτυξη και αξιοποίηση δικτύου επαφών με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων και γενικότερα την επίτευξη των στόχων του καταστήματος.
  • Γνώση των προϊόντων και των πλεονεκτημάτων τους μέσα από συνεχή ενημέρωση.
  • Προώθηση καινούργιου εμπορεύματος και χρήση τρόπων προώθησης του παλιού εμπορεύματος.
  • Παρακολούθηση εμπορεύματος και ενημέρωση του υπεύθυνου για ανάγκη συμπλήρωσης εμπορευμάτων προς την κεντρική αποθήκη.
  • Εισηγήσεις προς τον Υπεύθυνο για εμπορεύματα που δεν κινούνται έτσι ώστε να ενημερώνεται άμεσα και η Διεύθυνση.
  • Υποβολή προτάσεων βελτιστοποίησης ενεργειών προώθησης των προϊόντων.
  • Ετοιμασία/διατήρηση/καθαριότητα των βιτρίνων και χώρων του καταστήματος.
  • Συνεργασία και ομαδική εργασία με όλουςτους συναδέλφους για επίτευξη των στόχων του καταστήματος.
  • Οποιαδήποτε άλλη εργασία σχετική με τη εξυπηρέτηση των πελατών και την προώθηση των εργασιών του καταστήματος.

Προσόντα και Ικανότητες

  • Άριστες διαπροσωπικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Υπομονετικός/ή και άνετος κατά τη διαχείριση απαιτήσεων πελατών ή παραπόνων.
  • Εξαιρετικές ικανότητες οργάνωσης και διεκπεραίωσης εργασιών.
  • Ομαδικότητα, συνεργασία και υπευθυνότητα.
  • Γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας.
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Προηγούμενη εμπειρία στον τομέα εξυπηρέτησης πελατών ή τον τομέα πωλήσεων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Αναφέρεται

Στον Διευθυντή του εκάστοτε Καταστήματος

Προσφέρουμε

Πακέτο απολαβών ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία, συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες ανέλιξης και εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας

Ίσες Ευκαιρίες Εργοδότησης

Η Christou Bros Trading Limited (Shoebox) εφαρμόζει πολιτική ίσων ευκαιριών στο πλαίσιο των προσλήψεων και στα επακόλουθα στάδια επαγγελματικής σταδιοδρομίας, ενθαρρύνει άτομα και των δύο φύλων όπως υποβάλουν αίτηση και δεν κάνει καμία διάκριση σε σχέση με τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, το φύλο, την εθνικότητα, την ηλικία, τη σωματική ικανότητα, την οικογενειακή κατάσταση και τον σεξουαλικό προσανατολισμό των υποψηφίων. Οι εργαζόμενοι προσλαμβάνονται αποκλειστικά με βάση συγκεκριμένες απαιτήσεις της κενής θέσης, λαμβανομένων υπόψη των προσόντων, της προηγούμενης εμπειρίας και των δυνατοτήτων του κάθε υποψηφίου.

Διατηρούμε το δικαίωμα να αφαιρέσουμε την ανακοίνωση από την κυκλοφορία σε οποιοδήποτε χρονικό σημείο, όταν έχει ληφθεί ικανοποιητικός αριθμός αιτήσεων.

Θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψήφιους/ες των οποίων η προηγούμενη εμπειρία και προσόντα θα ανταποκρίνονται όσο το δυνατό περισσότερο στις απαιτήσεις της θέσης.

Όλοι/ες οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στοcareers@shoebox.com.cyή να συμπληρώσουν αίτηση στοhttps://shoebox.com.cy/careers/.