Find a Job

Λειτουργός Υγείας, Ασφάλειας, Περιβάλλοντος (HSE Officer)

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#DP70561
Type: Full time

Η φαρμακευτική εταιρεία Delorbis Pharmaceuticals Ltd ζητά να προσλάβει άμεσα Λειτουργό Υγείας, Ασφάλειας, Περιβάλλοντος (HSE Officer)

Καθήκοντα & Ευθύνες:

  • Ανάπτυξη και εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών που συμμορφώνονται με τα πρότυπα ISO 14001, ISO 45001 και ISO 50001.

  • Ανάπτυξη κανονισμών ασφάλειας για τον εργασιακό χώρο.

  • Αναθεώρηση των υφιστάμενων Γραπτών Εκτιμήσεων Επικινδυνότητας ή/και εκπόνηση νέων ΓΕΚ.

  • Διοργάνωση εκπαιδευτικών σεμιναρίων και ενημερωτικών συνεδρίων για το προσωπικό, ώστε να είναι ενήμεροι για τις πολιτικές, τις διαδικασίες και τις ευθύνες τους στο πλαίσιο του IMS (Integrated Management System).

  • Διερεύνηση ατυχημάτων και επικίνδυνων συμβάντων.

  • Εφαρμογή συστημάτων παρακολούθησης και μέτρησης για την αξιολόγηση της απόδοσης του IMS σε σχέση με τις περιβαλλοντικές, ενεργειακές απαιτήσεις και θέματα υγείας και ασφάλειας.

  • Αναγνώριση, αξιολόγηση και διαχείριση ρίσκων και ευκαιριών σύμφωνα με τα πρότυπα, για τη βελτίωση της απόδοσης του IMS.

  • Διενέργεια εσωτερικών ελέγχων για την εξασφάλιση της συμμόρφωσης με τα πρότυπα και τη διαχείριση τυχόν αποκλίσεων ή προβλημάτων που εντοπίζονται.

  • Ενθάρρυνση και υλοποίηση δράσεων για τη συνεχή βελτίωση της απόδοσης του IMS.

  • Έλεγχος και διαχείριση προγράμματος ασφάλειας και υγείας των εργαζομένων.

  • Εφαρμογή των διαδικασιών που σχετίζονται με τη διαχείριση των αποβλήτων.

  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης του οργανισμού με τις νομικές απαιτήσεις που σχετίζονται με θέματα ασφάλειας, υγείας, περιβάλλοντος και ενέργειας.

  • Προγραμματισμός, οργάνωση και συντονισμός ασκήσεων ετοιμότητας.

  • Εξασφάλιση ότι όλες οι απαιτούμενες πληροφορίες και τα έγγραφα του IMS διατηρούνται ενημερωμένα, είναι προσβάσιμα και διαχειρίζονται σωστά σύμφωνα με τις απαιτήσεις των προτύπων.

  • Αξιολόγηση και επιλογή προμηθευτών και συνεργατών με βάση τις απαιτήσεις του IMS, εξασφαλίζοντας ότι οι εξωτερικοί πάροχοι συμμορφώνονται με τις περιβαλλοντικές νομοθεσίες και νομοθεσίες ασφάλειας και υγείας.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός τίτλος σε θέματα Επαγγελματικής Ασφάλειας και Υγείας, Περιβάλλοντος, Μηχανολογίας ή άλλο σχετικό κλάδο.

  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και MS Office.

  • Πολύ καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.

  • Ευχάριστη και ευγενική προσωπικότητα.

  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα και δυναμισμός.

  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια.

Επιπρόσθετα Προσόντα:

  • Γνώσεις σχετικής νομοθεσίας για ασφάλεια και υγεία.

  • Πιστοποιητικό ολοκλήρωσης επιμόρφωσης που απαιτείται για τη θέση του Λειτουργού Ασφάλειας με βάση τα εσωτερικά κριτήρια του Τμήματος Επιθεώρησης Εργασίας του Υπουργείου Εργασίας, Πρόνοιας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων.

  • Εκπαίδευση σχετικά με θέματα περιβαλλοντικής διαχείρισης.

  • Εκπαίδευση σε σχέση με τη συλλογή ενεργειακών δεδομένων.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στη ηλεκτρονική διεύθυνση hr@delorbispharma.eu μέχρι την 11η Αυγούστου 2024, αναφέροντας τον κωδικό HSΕ-O01 για την συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικότητας.

DELORBIS PHARMACEUTICALS LTD

Βιομηχανική Περιοχή Εργατών

Οδός Αθηνών 17, 2643 Εργάτες

www.delorbispharma.eu