Find a Job

Πολιτικός Μηχανικός

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#SH70678
Type: Full time

Η εργοληπτικη εταιρεία Σταύρος Δημοσθένους αναζητεί Πολιτικό Μηχανικό, με βάση τα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στη Λεμεσό.

Σκοπός Εργασίας:

Ο Πολιτικός Μηχανικός έιναι υπεύθυνος για τον σχεδιασμό, επίβλεψη και διαχείριση των κατασκευαστικών εργασιών που έχει αναλάβει η εργοληπτική εταιρεία.

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Ορθή εκτέλεση των κατασκευαστικών εργασιών των έργων με τον σωστό συντονίσμό όλων των εμπλεκόμενων, με στόχο την έγκαιρη περάτωση των εργασιών.
  • Συνεχής επίβλεψη και επιθεώρηση των εργασιών σε καθημερινή βάση, και διασφάλιση τήρησης των προδιαγραφών.
  • Υπολογισμός ποσοτήτων και κατασκευή προσφορών.
  • Μεριμνά ώστε τα έργα ολοκληρωθούν εντός των απαιτούμενων χρονικών πλαισίων, του εγκεκριμμένου κόστους, και της απαιτούμενης ποιότητας.
  • Συντονισμός με όλους τους αρμόδιους εμπλεκόμενους και τις τεχνικές ομάδες, για θέματα που αφορούν στα κατασκευαστικά έργα και τις εργασίες που εκκρεμούν.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού.
  • Μέλος ΕΤΕΚ.
  • Απαραίτητη, προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε εργοτάξια.
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών, AutoCAD, Microsoft Project, Microsoft Office.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας.
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική ικανότητα, μεθοδικότητα και υπευθυνότητα.

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως απστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στo ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: phivos@sdcontractors.com.cy, μεχρι τις 4 Αυγούστου 2024.