Find a Job

Λειτουργός Απαιτήσεων (Motor) - Λάρνακα

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#AI70753
Type: Full time

Η Atlantic Insurance Company Public Ltd δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση κενής θέσης στο Τμήμα Απαιτήσεων του Κλάδου Οχημάτων στα γραφεία Λάρνακας.

Λειτουργός Απαιτήσεων (Motor) ΛΑΡΝΑΚΑ

Απαραίτητα προσόντα/προϋποθέσεις:

  • Απολυτήριο Σχολής Μέσης Εκπαίδευσης ή ισότιμης Τεχνικής Σχολής.

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (κυρίως στα Νομικά) θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.

  • Άριστη γνώση Ελληνικής και καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.

  • Γνώσεις χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή.

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.

  • Ικανότητα επαγγελματικής εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης.

Καθήκοντα:

  • Χειρισμός και διευθέτηση απαιτήσεων μηχανοκίνητων οχημάτων.

  • Καθημερινή επικοινωνία με τρίτους απαιτητές και πελάτες.

  • Επικοινωνία με άλλες ασφαλιστικές εταιρείες για συμφωνία ευθύνης και αποζημιώσεων.

  • Επικοινωνία με δικηγόρους για διευθέτηση αποζημιώσεων για τραυματισμούς.

  • Καταχώρηση στοιχείων στο λογισμικό της Εταιρείας.

  • Καθημερινή επικοινωνία και συνεννόηση με όλα τα αρμόδια τμήματα της Εταιρείας

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας, 13ος μισθός, 75% 14οςμισθός και Ταμείο Προνοίας.

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε πλήρες βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνσηhr@atlantic.com.cyμέχρι τις 31/7/2024με πλήρη στοιχείαεπικοινωνίας, συμπεριλαμβανομένου τηλεφώνου.