Find a Job

Μηχανικός Εφαρμογών

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#ML70970
Type: Full time

Στην Metrica επενδύουμε σε καινοτόμες λύσεις και εφαρμογές που απαντούν σε σύνθετες μετρητικές ανάγκες. Είμαστε αφοσιωμένοι στην παροχή υψηλού επιπέδου λύσεων στους πελάτες μας, και αναζητούμε έναν μηχανικό εφαρμογών για να ενταχθεί στην ομάδα μας.

Θα έχεις κρίσιμο ρόλο στην σχεδίαση / εγκατάσταση / συντήρηση μετρητικών περιβαλλοντικών έργων, συναφή με μετεωρολογία, υδρολογία, ωκεανογραφία.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση / παρακολούθηση / υλοποίηση / υποστήριξη έργων

  • Σχεδιασμός / ολοκλήρωση / εγκατάσταση / συντήρηση μετρητικού εξοπλισμού

  • Απομακρυσμένη παρακολούθηση καλής λειτουργίας σταθμών / αυτοματισμών΄

Προσόντα:

  • Τεχνικής κατεύθυνσης, πτυχιούχος μηχανικός ή διπλωματούχος τεχνικών σχολών

  • Ευχέρεια στην χρήση ηλεκτρονικού / ηλεκτρολογικού / μηχανολογικού εξοπλισμού

  • Ικανότητα χρήσης ηλεκτρικών εργαλείων και εργαλείων χειρός

  • Δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

  • Ικανότητα διαχείρισης πελατών

- Η προϋπηρεσία σε συναφείς εφαρμογές πεδίου θα εκτιμηθεί

Λοιπές προϋποθέσεις

  • Καλή γνώση Αγγλικών

  • Δίπλωμα Οδήγησης Αυτοκινήτου

  • Δυνατότητα ταξιδιών σε Ελλάδα και Κύπρο

Τι προσφέρουμε:

  • Ολοκληρωμένο πακέτο παροχών

  • Ευκαιρίες για συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική εξέλιξη

  • Ιδιαίτερα φιλικό περιβάλλον εργασίας

  • Την ευκαιρία να εργαστείς με τεχνολογίες αιχμής σε καινοτόμα project

Είσαι ένας υπεύθυνος επαγγελματίας με πάθος για την επίλυση τεχνικών προκλήσεων και θετικό πνεύμα; Σου αρέσει να γνωρίζεις νέες λύσεις και τεχνολογίες;

Τότε έλα να γίνεις μέλος της ομάδας μας!