Find a Job

Λειτουργός Ασφάλειας και Υγείας

#CC72745
Type: Full time

Η εταιρεία Cypronetwork Consultancy Group ζητά Λειτουργό Ασφάλειας & Υγείας για μόνιμη επάνδρωση έργου στην περιοχή Παραλιμνίου.

Καθήκοντα και ευθύνες:

Έλεγχος και διαχείριση κάθε πτυχής που αφορά την ασφάλεια και υγεία των εργαζομένων στο εργοτάξιο.

Προετοιμασία / Συμμετοχή στην εκπόνηση μελετών Α&Υ.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν σε ένα τουλάχιστον από τα ακόλουθα θέματα ή συνδυασμό των θεμάτων αυτών: Επαγγελματική Ασφάλεια και Υγεία, Μηχανολογική Μηχανική, Πολιτική Μηχανική, Περιβαλλοντική Μηχανική, Ηλεκτρολογική Μηχανική και Αρχιτεκτονική. (Σημ.: Ο όρος «πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος» καλύπτει και μεταπτυχιακό δίπλωμα ή τίτλο).
  • Να έχει ολοκληρώσει ή να έχει παρακολουθήσει την απαραίτητη εκπαίδευση των 130 ωρών για εξέταση και εγγραφή του/της ως Λειτουργός Ασφάλειας και Υγείας.
  • Επιθυμητή εμπειρία ή πρόσθετο προσόν σε θέματα που σχετίζονται με την επιτήρηση και διασφάλιση της ασφάλειας και υγείας στα κατασκευαστικά έργα.
  • Η εγγραφή ως μέλος του Επιστημονικού Τεχνικού Επιμελητηρίου Κύπρου (ΕΤΕΚ) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική και διοικητική ικανότητα, πρωτοβουλία, υπευθυνότητα και ευθυκρισία.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών.
  • Συμβουλευτική ικανότητα.
  • Mισθός αναλόγως προσόντων.

Όλοι/ες οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, στην ηλεκτρονική διεύθυνση hrm-systems@cypronetwork.com αναφέροντας στο θέμα τον τίτλο της θέσης.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής μεταχείρισης.