Find a Job

Επόπτης Διανομής

#AT73735
Type: Full time
Argosy Trading Company Ltd

Η ArgosyTradingCompanyLtd θυγατρική της δημόσιας εταιρείας CyprusTradingCorporationPlc, μέλος του Ομίλου CTC που ασχολείται με την εισαγωγή και εμπορία διεθνών αναγνωρισμένων προϊόντων ευρείας κατανάλωσης, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη Επόπτη Διανομής.

Γενικά Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Διασφαλίζει ότι οι διαδικασίες διανομής τηρούνται με βάση τα πρότυπα ποιότητας και αποδοτικότητας.

  • Οργανώνει και επιβλέπει τις καθημερινές δραστηριότητες της ομάδας διανομής, εξασφαλίζοντας την ομαλή λειτουργία του τμήματος.

  • Ηγείται και εκπαιδεύει το προσωπικό της διανομής, παρέχοντας καθοδήγηση και υποστήριξη.

  • Αντιμετωπίζει άμεσα ζητήματα που προκύπτουν κατά τη διαδικασία διανομής, διασφαλίζοντας την έγκαιρη και αποτελεσματική εξυπηρέτηση των πελατών.

  • Εφαρμόζει και τηρεί τις πολιτικές της εταιρείας σχετικά με τη διανομή και την ασφάλεια, διασφαλίζοντας συμμόρφωση με τους κανονισμούς υγείας και ασφάλειας.

  • Επικοινωνεί με το τμήμα πωλήσεων για τυχόν προβλήματα στη διανομή και με τους πελάτες για την επίλυση ζητημάτων ή τον συντονισμό παραδόσεων.

  • Ετοιμάζει αναφορές σχετικά με την απόδοση των διανομών και παρακολουθεί βασικούς δείκτες απόδοσης (KPIs) για συνεχή βελτίωση της αποτελεσματικότητας.

Απαιτούμενα Προσόντα και Δεξιότητες:

  • Πτυχίο Engineering, Supply Chain ή άλλο συναφή κλάδο.

  • Άριστη γνώση Η/Υ και ικανότητα χειρισμού συστημάτων.

  • Πολύ καλή γνώση advanced excel.

  • Άριστη Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων, συνεχής εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Στα πλαίσια της δέσμευσης μας για προστασία των προσωπικών σας δεδομένων, παρακαλούμε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω της ιστοσελίδας www.ctcgroup.com/careers μέχρι τις 03 Νοεμβρίου 2024. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί ως υποψήφιος/α για τη συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.