Find a Job

Χημικός

#SH74178
Type: Full time

Η εταιρεία SXEW Hellenic Cuprum Ltd, η οποία έχει έδρα την επαρχία Λευκωσίας, αναζητά έναν/μια Χημικό για να ενταχθεί στην ομάδα επιστημονικού προσωπικού της. Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος/η για τον ποιοτικό έλεγχο υλικών της εταιρείας, την διαχείριση του αναλυτικού εργαστηρίου της και θα συμμετέχει στην ομάδα έρευνας και ανάπτυξης.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση χημικών αναλύσεων λειτουργίας παραγωγικών μονάδων με ακριβή και ασφαλή τρόπο.
  • Διαχείριση εργαστηριακού εξοπλισμού και υλικών.
  • Εξασφάλιση της συμμόρφωσης με πρότυπα ποιότητας και ασφαλείας.
  • Συνεργασία με άλλες επιστημονικές ομάδες και τμήματα.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Χημείας ή συναφούς κλάδου.
  • Γνώση εκτέλεσης χημικών αναλύσεων με ενόργανη και παραδοσιακή τεχνική
  • Σχετική εμπειρία ή προϋπηρεσία δεν είναι απαραίτητη αλλά εάν υπάρχει, θα θεωρεί χρήσιμο προσόν
  • Απαιτείται άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Microsoft Office) και της Αγγλικής γλώσσας

Προσφέρονται:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ωφελημάτων και δυνατότητα επαγγελματικής ανέλιξης .

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο email: m.neophytou@helleniccuprum.com μέχρι τις 13 Νοεμβρίου 2024.

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?