Find a Job

Τεχνικός Ακτινοδιαγνωστικού Εξοπλισμού Αεροδρομίου

#GT74266
Type: Full time
Galatariotis Technical Ltd

ΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ

Λόγω αύξησης των εργασιών της εταιρείας Galatariotis Technical Ltd, ζητούνται Τεχνικοί για πλήρη απασχόληση.

Οι Τεχνικοί που θα προσληφθούν θα έχουν ως βάση τα Αεροδρόμιο Πάφου και θα υποστηρίζουν εξοπλισμό εγκατεστημένο στα Αεροδρόμια καθώς επίσης και σε άλλους Πελάτες της εταιρείας.

Η εταιρεία Galatariotis Technical Ltd (Κύπρος) / Galatariotis Technical A.E. (Ελλάδα) είναι πρωτοπόρος στον κλάδο αυτό από το 2003 εργοδοτώντας άνω των 55 έμπειρων μηχανικών και τεχνικών στην Κύπρο και Ελλάδα.

Προαπαιτούμενα:

  • Λευκό Ποινικό Μητρώο
  • Καλή φυσική κατάσταση και υγεία
  • Ακέραιος Χαρακτήρας και εχεμύθια
  • Προθυμία για συνεχή μάθηση και εκπαίδευση
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Συνεργάσιμος με την Ομάδα και επικοινωνιακός
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άπταιστη γνώση της Ελληνικής Γλώσσας
  • Άδεια Οδηγού
  • Ικανότητα χειρονακτικής τεχνικής εργασίας
  • Ικανότητα να ακολουθεί οδηγίες και διαδικασίες

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο επιπέδου ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ στον τομέα της τεχνολογίας (Ηλεκτρολογία, Μηχανολογία, Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές κλπ), ή
  • Απόφοιτος Τεχνικής Σχολής (Λυκείου).

Εμπειρία σε ένα η περισσότερους από τους ακόλουθους τομείς:

  • Ηλεκτρολογικές εργασίες εγκατάστασης και επιδιόρθωσης
  • Ηλεκτρονικά (παραμετροποίηση, εντοπισμός βλαβών)
  • Programmable Logic Controllers (PLCs)
  • Προγραμματιζόμενος Λογικός Ελεγκτής
  • Επιδιόρθωση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Πληροφορική: εγκατάσταση και εντοπισμός βλαβών (λειτουργικά συστήματα, Windows Office, Linux, παραμετροποίηση, προγραμματισμός, δίκτυα ενσύρματα και ασύρματα κλπ.)
  • Τηλεπικοινωνίες
  • Συστήματα Ιμάντων (Conveyor Belt Systems)
  • Λειτουργία και εντοπισμός βλαβών σε Μοτέρ και υποσυστήματα
  • Εγκατάσταση / λειτουργία Αισθητήρων ύψους, φωτοκύτταρα, κλπ.
  • Ακτινοδιαγνωστικά συστήματα (x-ray systems) και Αξονικοί Τομογράφοι (CT)
  • Συστήματα Ασφαλείας (πχ CCTV, AC, IA, FA, κλπ)

Κύρια Καθήκοντα(ενδεικτικά):

  • Το πρόγραμμα του προσωπικού κατανέμεται με σύστημα βάρδιας στα αεροδρόμια επτά ημέρες την βδομάδα
  • Εργασίες που περιγράφονται στα Απαραίτητα Προσόντα ως Αναγκαία Εμπειρία
  • Προληπτική και Διορθωτική Συντήρηση εξοπλισμού, όπως συστήματα Διαχείρισης Αποσκευών (Baggage Handling Systems), αξονικοί τομογράφοι και ακτινοδιαγνωστικές μηχανές αεροδρομίων, διάφοροι τύποι συστημάτων ανίχνευσης εκρηκτικών και ναρκωτικών και άλλα.
  • Προετοιμασία, σάρωση, και φύλαξη των προβλεπόμενων εντύπων συντήρησης εξοπλισμού και εσωτερική αλληλογραφία. Συντονισμός με συναδέλφους και προϊσταμένους στην Κύπρο

Παροχές:

  • Θα παρασχεθεί πλήρης εκπαίδευση στο προσωπικό που θα προσληφθεί
  • Καλός Μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Προσφέρεται 13ος Μισθός
  • Προσφέρεται Ταμείο Προνοίας μετά την αρχική περίοδο εργοδότησης
  • Για τα κατάλληλα άτομα υπάρχουν προοπτικές ανέλιξης και ευκαιρίες για μακροχρόνια εργασία

Παρακαλείσθε όπως αίτηση κάνουν μόνο άτομα με αποδεδειγμένητεχνικήκατάρτισηκαι εμπειρία (δεν είναι απαραίτητη η εμπειρία στον συγκεκριμένο εξοπλισμό αεροδρομίων).

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να στείλουν επιστολή και βιογραφικό στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

s.karvounis@galatariotis.com

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?