Find a Job

Hλεκτρολόγος Μηχανικός

#SH74290
Type: Full time

Η εταιρεία SXEW Hellenic Cuprum Ltd, είναι μια νέα βιομηχανική μονάδα στον τομέα της εξαγωγικής μεταλλουργίας, σύγχρονης τεχνολογίας, και αναζητά Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για να ενταχθεί στην ομάδα του επιστημονικού προσωπικού της.

Καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός, επίβλεψη και διαχείριση κατασκευαστικών έργων στις ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις.
  • Συντήρηση, επισκευή και επιθεώρηση ηλεκτρολογικού εξοπλισμού των εγκαταστάσεων της εταιρείας την περίοδο της παραγωγικής λειτουργίας.
  • Διασφάλιση της σωστής λειτουργίας των ηλεκτρικών συστημάτων και μηχανημάτων.
  • Ανάλυση και επίλυση τεχνικών προβλημάτων σε υποδομές και διαδικασίες παραγωγής.
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη και εφαρμογή βελτιωτικών προγραμμάτων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού.
  • Μέλος του ΕΤΕΚ.
  • Γνώση ηλεκτρολογικών συστημάτων υψηλής τάσης και αυτοματισμών.
  • Ικανότητα για συνεργασία.
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου.
  • Απαιτείται άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Microsoft Office) και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Σχετική εμπειρία ή προϋπηρεσία δεν είναι απαραίτητη αλλά εάν υπάρχει, θα θεωρεί χρήσιμο προσόν

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ωφελημάτων και δυνατότητα επαγγελματικής ανέλιξης.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο email: m.neophytou@helleniccuprum.com μέχρι τις 16 Νοεμβρίου 2024.